Potřebujete poradit? 
 585 243 220 

BG Fit

BG FIT Retül PROGRAM  

Specialized Body Geometry Fit Retül je komplexní program přizpůsobení kola každému jezdci na míru. Využívá mnohaletých poznatků svého duchovního otce Andrewa Pruitta v oblasti sportovní medicíny. Ten se více než třicet let staral o zranění způsobená špatným posedem na kole a zároveň se intenzivně věnoval vytvoření zásad pro co nejbezpečnější a nejefektivnější pozici na kole. Vytvářel posed například i takovým borcům jako Paolo Bettini, Chris McCormack a Christoph Sauser. V našem studiu jsme nastavovali posed například profesionálním cyklistům Adamovi Hansenovi či Leo Königovi.

objednání na BG Fit Retül : 603 915 222

VELIKOST KOLA

BG Fit začíná už při samotném výběru kola. Klíčové je totiž nejen vybrat ten pravý model ale hlavně tu správnou velikost rámu. Existují sice tabulky doporučených velikostí rámů, ale většina lidí se mnohdy díky své výšce mnohdy najde hned u dvou doporučených velikostí. Další specifikace je nutno provádět na základě tělesných dispozic zákazníka a zkušeností prodavače. Je zde vždy nutno staticky nastavit výšku sedla a řidítek. Poté je možno se krátce projet před obchodem. V případě koupě kola a používání nášlapných pedálů ještě přichází velice důležitá správná montáž zarážek do treter.

NASTAVENÍ 2D 

Samotnému 2D nastavení kola předchází vyšetření sportovce, které je klíčové pro pozdější nastavení optimálního posedu. Vyšetření se skládá z ústní části a fyzického vyšetření. Ústní část se zabývá sportovní minulostí klienta, jeho motivací k cyklistice, počtem strávených hodin v sedle a fyzickými obtížemi během výkonu. Fyzické vyšetření se odehrává po převléknutí do cyklistického oblečení. Zde se pomocí sady několika lehkých cviků prováděných za asistence "fitera" ověřuje rozsah pohybu kloubů, vybočení kloubů, zkrácení některých svalových skupin a další anomálie, které se pak během samotného nastavování posedu vyrovnávají a odstraňují.

Nastavení v 2D rovině je základní úroveň nastavení jízdního kola. Kolo se nejprve upne do stojanu s trenažérem, uvede se do rovnováhy a poté se zaměří všechny podstatné proporce starého posedu, aby se kolo dalo případně uvést do původního stavu a aby bylo s čím nový posed porovnávat. Jako první se pomocí úhlu nohy v dolním mrtvém bodě šlapání nastaví správná výška sedla. Poté se vyladí předozadní poloha sedla a pozice kufrů. Tyto tři veličiny spolu úzce souvisí a tak pokud se změní jedna, musí se doladit i ostatní. V tomto kroku se také kompenzuje případná disproporce v délkách dolních končetin, ať už v lýtkové nebo stehenní části. Může se také vybrat správná šířka a model sedla. Poté se na kolo aplikuje speciální stavitelný představec a hledá se vhodná délka a úhel představce, tak aby nejlépe odpovídali tělesným dispozicím a sportovním ambicím jezdce. Nakonec se nastaví sklon pák a ověří správná šířka řidítek. Kolo se opět přeměří a výsledky zanesou do tabulky pro pozdější možnou úpravu, případně se kolo hned na místě přizpůsobí výsledkům měření. Toto nastavení rozloží váhu přední části těla rovnoměrně po celé páteři a na ruce. Zároveň zklidní vaši pozici na sedle a pomáhá dosáhnout ideálního napětí svalů. Cyklista se ocitá v tzv. neutrální pozici, která mu pomáhá rychleji reagovat na změny terénu, zlepšuje jeho výkon aniž by plýtval energií a hlavně zvyšuje pohodlí po dobu celého výkonu.

NASTAVENÍ 3D

3D Nastavení počítá od začátku s kolem přednastaveným ve 2D rovině. Pracuje se zde především s pohledem z předu, kdy se snažíme rozpoznat disbalance v šlapání jako šlapání do "x" a do "o" způsobené především klenbou chodidla a vytočením jeho přední části. Tyto nedostatky se odstraňují pomocí speciálních vložek do treter, posouváním kufrů, případně vsouváním podložek pod pedály. Výsledkem je vyrovnání kyčlí, kolene a chodidla v celé průběhu záběru do pedálů. Minimalizuje se tak tlak na koleno a čéšku a zajistí se dostatečné promazání chrupavky. Zefektivní se práce svalové hmoty a obě nohy se zapojí do výkonu stejnou měrou. Takto nastavené kolo vám při stejné kondici zvedne výkon až o 10procent a zároveň se na něm budete cítit mnohem pohodlněji i při dlouhých vyjížďkách nebo najíždění prvních jarních kilometrů.

PRO KOHO JE? 

Body Geometry Fit Program je vhodný pro každého, kdo rád a často jezdí na kole. Ať trpí bolestmi zad, nebo jinými bolestmi třeba po úrazu, ale nechce se jízdy na kole vzdát. Nebo pro závodníka či ambiciózního sportovního jezdce, který hledá způsob pro zvýšení svého výkonu. Ideální pozici na kole lze nalézt opravdu pro každého.

CENA?

Cena za kompletní BG FIT l je 2.900,- . Celková doba trvání: 3-4 hodiny
Nastavení druhého kola: 1.000,-
Přeměření po smluvené době: 0,-
"Sizing": 1.500,- základní nastavení všech důležitých komponent na kole. Celková doba trvání: 1-2 hodiny

PROČ U NÁS?

Spolupracuje s jezdci Pro Tour týmů. Máme zkušenosti z pole závodní cyklistiky nejvyššího ražení a cit v podobě lidského přístupu. Snažíme se aby každý, kdo měření absolvuje, si neodnesl jen čísla na papíře, ale hlavně dobrý pocit, pro který většina z nás cyklistiku miluje. 

Váš BG Fitter David Kupka

objednání na BG Fit Retül : 603 915 222