Potřebujete poradit?
  585 243 220

Po-Pá 10-17


Velikostní tabulka kola Specialized
Velikostní tabulka oblečení Specialized
Velikostní tabulka přileb Specialized


 


 

Retül FIT

Retül FIT PROGRAM  

Retül FIT je komplexní program přizpůsobení kola každému jezdci na míru. Využívá mnohaletých poznatků svého duchovního otce Andrewa Pruitta v oblasti sportovní medicíny. Ten se více než třicet let staral o zranění způsobená špatným posedem na kole a zároveň se intenzivně věnoval vytvoření zásad pro co nejbezpečnější a nejefektivnější pozici na kole. Vytvářel posed například i takovým borcům jako Paolo Bettini, Chris McCormack a Christoph Sauser. V našem studiu jsme nastavovali posed například profesionálním cyklistům Adamovi Hansenovi či Leo Königovi.

Fit jako takový, není pouze o tom Vám správně nastavit kolo, ale je především o tom, poznat Vaše tělo. Vaše možnosti, limity a potenciály, a ty společně s přihlédnutím k současným problémům, které pramení ze současného posedu, zohlednit a optimalizovat posed tak, aby Vám pomohl dosáhnout Vašich cyklistických cílů při maximálním komfortu a pohodlí.

Z kapacitních důvodů provádíme fit bez vyjímky pouze na kola zakoupená u nás v prodejně !

Vantage Motion Capture System

 S technologií Vantage Motion Capture System nasedáte na kolo a jste v reálném čase a ve 3D analyzování systémem Retül, který fitterovi napomáhá kolo nastavit do jedné harmonie s Vaším tělem. Součástí systému jsou infračervené 3D kamery, Vantage Motion Capture Systému (snímací body na těle) a ze softwaru Retül. Jedná se v současnosti o nejpropracovanější systém, pomáhající fitterovi zajistit optimální vyhodnocení pozice na kole. 

VELIKOST KOLA

Retül FIT začíná už při samotném výběru kola. Klíčové je totiž nejen vybrat ten pravý model ale hlavně tu správnou velikost rámu (PDF 1,6 MB). Existují sice tabulky doporučených velikostí rámů, ale většina lidí se mnohdy díky své výšce mnohdy najde hned u dvou doporučených velikostí. Další specifikace je nutno provádět na základě tělesných dispozic zákazníka a zkušeností prodavače. Je zde vždy nutno staticky nastavit výšku sedla a řidítek. Poté je možno se krátce projet před obchodem. V případě koupě kola a používání nášlapných pedálů ještě přichází velice důležitá správná montáž zarážek do treter.

PRO KOHO JE? 

Retül FIT je vhodný pro každého, kdo rád a často jezdí na kole. Ať trpí bolestmi zad, nebo jinými bolestmi třeba po úrazu, ale nechce se jízdy na kole vzdát. Nebo pro závodníka či ambiciózního sportovního jezdce, který hledá způsob pro zvýšení svého výkonu. Ideální pozici na kole lze nalézt opravdu pro každého.

Co se nastavuje? 

 • Rozhovor před nastavením, zjištění zdravotního stavu, zranění a cílů jezdce
 • Komplexní tělesné vyšetření v 16 základních krocích
 • Změření šířky sedacích kostí a následné doporučení správného modelu a šířky sedla
 • Nastavení doporučené výšky sedla
 • Nastavení doporučené předozadní pozice sedla
 • Nastavení doporučené výšky řidítek
 • Nastavení doporučené délky představce a pozice řidítek
 • Nastavení doporučené pozice kufrů na tretrách
 • Srovnání případných rozdílů v délce dolních končetin
 • Optimalizace šlapání a záběru do pedálů, srovnání chodidel, kolenou a kyčlí
 • Celý postup je zdokumentován a doporučené hodnoty jsou zákazníkovi předány s možností využití po nastavení dalších kol.

CENA?

Retül FIT plný fit  4.000,- . Kompletní měření a nastavení. Celková doba trvání: 3-4 hodiny
Retul FIT sizing 2.000,- . Základní nastavení všech důležitých komponent na kole. Celková doba trvání: 1-2 hodiny
Nastavení druhého kola: 1.500,-
Přeměření po smluvené době: 0,-

PROČ U NÁS?

Spolupracujeme s jezdci Pro Tour týmů. Máme zkušenosti z pole závodní cyklistiky nejvyššího ražení a cit v podobě lidského přístupu. Snažíme se, aby každý kdo měření absolvuje, si neodnesl jen čísla na papíře, ale hlavně dobrý pocit, pro který většina z nás cyklistiku miluje. 

Váš  Fitter David Kupka

objednání na Retül FIT : 603 915 222